Hipnoza ma wiele odsłon. Jest stosowana jako narzędzie terapeutyczne, sposób na relaks, narzędzie pozwalające osiągać lepsze wyniki w sporcie i w życiu. Także język perswazji i biznesu czerpie wiele z języka hipnozy. Dziś mówi się nawet o dziedzinie zwanej marketingiem hipnotycznym. Ale jest jeszcze jedna odsłona hipnozy – rozrywkowa i najbardziej spektakularna – HIPNOZA SCENICZNA.

Spektakle hipnozy scenicznej od ponad 150 lat wykorzystują najbardziej błyskawiczne i najbardziej spektakularne sposoby wprowadzania w trans oraz prezentują najbardziej niesamowite zjawiska, jakie można uzyskać korzystając z tego specyficznego stanu umysłu.


 

Spektakle hipnotyczne łączą w sobie podane w zabawnej formie zjawiska transowe, psychologię i mentalizm.

Pod wpływem sugestii hipnotyzera, osoby w transie mogą doznać zarówno na poziomie myśli jak i ciała zjawisk, o których nie sądzili, że są możliwe. Bo niby jak to mozliwe, żeby ktoś podwpływem sugestii obcej osoby, nagle zapomniał swojego imienia? Jak to możliwe, żeby pod wpływem kilku słów stracić panowanie nad własnym ciałem i ze zdziwieniem zauważyć własną rękę lewitującą w powietrzu, pomimo iż świadomie jej nie podnosisz? Jak to możliwe, żeby w hipnotycznym transie wyzwolić w sobie takie moce i takie siły, które pozwalają podnieść drugiego człowieka samymi palcami?

A jednak jest to możliwe. Hipnoza jest potężnym narzędziem umożliwiającym dostęp do wielu zasobów i możliwości, które są ukryte w podświadomości człowieka, a z których istnienia do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy.

Zjawisko hipnozy polega na sprowadzeniu umysłów widowni do bardzo specyficznego stanu na pograniczu jawy i snu oraz poprowadzenia ich po bezkresnych przestrzeniach wyobraźni. W trakcie spektaklu publiczność odkrywa w sobie zdolności, o których do tej pory nie zdawała sobie sprawy. Spektakl jest całkowicie bezpieczny i wykorzystuje jedynie naturalne zdolności umysłu, które występują w codziennym życiu. To odpowiednie wykorzystanie tych zdolności oraz umiejętne poprowadzenie widzów czyni spektakl wyjątkowym.

Teraz możesz doświadczyć tego także na sobie.